2018-2019 Kur’an Kursları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

25 Eyl 2018 Sal 14:24
Bu haber 701 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

2018-2019 Kur’an Kursları Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Kur’an Kursları 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebeti ile bir açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Boşluk kabul etmeyen din hizmetin ehil kişiler tarafından yapılması dinin doğru anlaşılıp yaşanmasının en önemli yoludur. Bu alanda boşluğa ve din istismarcılarına fırsat verilmemelidir” dedi. 

Bayraktutar yaptığı açıklamada Kur’an Kursları eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilerine başarılar diledi.

Bayraktutar dinin doğru kaynaktan öğrenilmesinin önemine dikkat çekerek, “Bu ülkede yıllarca kendi çıkarlarını doğru dini bilginin önüne geçiren ve güzel dinimizi istismar eden kişi ve gruplar olmuştur. Bunlara fırsat vermemek için Kur’an ve sünnete dair sahih bilgileri Diyanet İşleri Başkanlığımızın açtığı kurslarda öğretmek büyük önem taşıyor. “ ifadelerine yer verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu kurslarda yalnızca büyüklere değil son yıllarda özellikle okul öncesi dönem çocukların eğitimine de yoğunluk verdiğine işaret eden Bayraktutar “Hayatın henüz başında olan 4-6 yaş gurubu çocuklarımıza da bu kurslarda kendi yaşlarına uygun şekilde Allah sevgisi, peygamber sevgisi anlatılıyor. Yüce kitabımız öğretiliyor. Kadim değerlerimizi öğrenmeleri amaçlanıyor. Gelecek nesillerimizin İslami değerlerle yetişmesi için özen gösteriliyor. İnsan karakterinin yüzde 70’inin ilk 7 yaşta şekillendiği düşünülürse bu eğitimlerin önemi daha iyi anlaşılacaktır.” Dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı büyüklere yönelik kurslarda 70 yaşından sonra Kur’an Öğrenen yüzlerce insanın yaşadığı mutluluğun görülmeye değer olduğunu anlatan Bayraktutar, “Ayşe Teyzem imkan bulamamış 70 yaşından sonra bu kurslara gidip Kur’an öğrenmiş. Her okuduğunda gözleri yaşarıyor. Bu kurslar sayesinde beşikten mezara Kur’an öğrenmenin, güzel dinimizi öğrenmenin önündeki engeller de kalkmış oldu. Yatılı Kur’an kurslarımızda ve diğer kurslarda verilen hafızlık eğitimi sayesinde Kur’an hafızlarımız her geçin gün artıyor. Bütün bunlar başkanlığımızın sunduğu güzel hizmetlerin bir neticesidir” açıklamasında bulundu.

Bayraktutar bütün bu eğitimlerin en önemli unsurunun eğitimi veren kişiler olduğuna dikkati çekerek “Her yaş gurubundan insanımıza güzel dinimizi öğretmek için çaba harcayan, büyük gayretler gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimize teşekkür ediyor hem Kur’an Kursu Öğreticilerimiz hem de öğrencilerimiz için 2018-2019 yılı Kur’an Kursu Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri