Camilerimizde Bahar Çiçekleri Açtı

11 Tem 2015 Cts 6:20
Bu haber 1.735 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

akköşeCamilerimizde Bahar Çiçekleri Açtı

Okullar tatile girmesiyle birlikte tüm ülkemiz genelindeki Camilerimiz ve Kur’an Kurslarımızda yaz kursları açıldı.

Çocuklarımız 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek olan yaz tatilinde atacaklar. Velilerimizin bu yaz tatilini bir fırsat bilip hem eğlenmek hem de başta Kur’anı Kerim olmak üzere dini ve itikadi konularda bilgilenmelerini sağlamak amacıyla camilerimize ve Kur’an Kurslarımıza akın ettiler. Yaz Kurslarına olan talebin yoğunluğu ramazan ayının da aynı tarihlerde başlamasının büyük rolü de yok değil.

Çocuklarımızın, Kur’an eğitiminin yanı sıra, dini bilgiler, sportif ve kültürel faaliyetlerde de bulunmaları, kurslarımızın ne kadar önemli ve gerekli olduğunun bir göstergesidir. Geleceğimizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, birlik, dirlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç hissedilen günümüzde manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir. Maneviyatla yüklü velilerimizden acizane ricam, Diyanet İşleri Başkanlığımız çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermektedir. Sizler de yavrularınızı Kurslarımıza gönderiniz ve bizzat ilgileniniz. Görmüş olduğu eğitimin yeterli olup olmadığını kontrol ediniz. Din Görevlilerimiz yavrularımızı anne baba şefkati ile bağırlarına basmaya hazır ve istekliler. Huzurlu mutlu toplumlar, nesillerini iyi yetiştirmeleri halinde meydana gelirler. Kurumumuz bu mutlu nesilleri yetiştirmek için var gücüyle çalışmaya devam edecektir.

Birkaç yıldır Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği yaz kurslarını çok amaçlı olarak okullarımız, camilerimiz ve Kur’an kurslarımızda olmak üzere yapmaktadır.

Çocuklarımızın belki de din eğitimi ve Kur’an öğrenimi konusunda hayatları boyunca özel bir eğitim alma fırsatları bir daha olamayacaktır. İşte bundan dolayı yaz kurslarının önemi büyüktür.

Yaz Kur’an Kursları üç dönem halinde ve 22 Haziran – 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tüm halkımızın, cemaatimizin ve öğrenci velilerimizin yaz Kur’an Kurslarından çocuklarını istifade ettirmeleri için büyük bir fırsattır yaz tatili.

Cami, Okul ve Kur’an Kurslarımızda bahar çiçekleri gibi açan öğrencilerimize ve onlara Kur’an Öğrenimi ve Din Eğitimi veren Din Görevlilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Ali Koç

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri