8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

08 Mar 2018 Per 13:10
Bu haber 262 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, en temel insan hakkının yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek “Bu gün Ortadoğu’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde savaş baronlarının sistematik yok etme operasyonları altında kadınların yaşam hakkı elinden alınmıştır. Yurtsuz, aç ve bütün imkanlardan yoksun bırakılan bu kardeşlerimizin durumu ortadadır. Bu zulmün son bulması için birlikte direnmeli, birlikte yol almalı, iyiliğin yer yüzünde hakim kılınması için birlikte mücadele etmeliyiz. Şiddetsiz bir dünya ancak kadın eli ile doğacaktır. Gelin el ele verip, yürekleri birleştirip, daha adil bir dünya inşa etmek için sorumluluk alalım” dedi.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün gerçekten amacına ulaşabilmesi için bizlere büyük görevler düştüğünü belirten Bayraktutar “ Kadına yönelik şiddet maalesef ülkemizde de toplumsal bir sorun olarak varlığını sürdürmektedir. Şiddet toplumun tamamını etkilemektedir. Şiddetin önlenmesi için öncelikle eğitim programımızı, şiddetin her türüne karşı duracak şekilde değerlendirmeli şiddeti önleyici tedbirler almalıyız. Son yıllarda şiddete uğrayan kadına yönelik alınan tedbirler ve yasal düzenlemeler aile yapımıza uygun olmaması hasebiyle kadını korumaya maalesef yetmiyor. ” ifadelerini kullandı.

Toplumda kadınların hak ettiği değeri görmesi için herkese görevler düştüğünü belirten Bayraktutar, eş olarak, anne olarak, kadın olarak ve hepsinden önemlisi insan olarak kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Dünya Kadınlar Günü’nde Suriye’de büyük bir dramın yaşandığına dikkati çeken Bayraktutar “Suriye’de hapishanelerde hukuka aykırı şekilde tutulan her gün işkence edilen yüzlerce kadının sesisini dünya duymuyor. Bu acımasızlığa hukuksuzluğa duyarsız kalmamalıyız. Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak Esed rejiminin alıkoyduğu bu kadınların sesi olmak için oluşturulan ve bu gün Hatay’a ulaşması planlanan vicdan konvoyuna tam destek veriyoruz” dedi.

Ülkemiz de mülteci- ilticacı kavramları ile adlandırdığımız çok sayıda sığınmacı olduğunun altını çizen Bayraktutar, “Bu kardeşlerimiz yaralıdır. Vatanlarından eşinden dostundan ayrı düştüler. Bizler ülke olarak bu kardeşlerimizi Muhacir olarak görüyor ve Ensar-Muhacir kardeşliğini tesis etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Batının BM’ninde en azından kurulma amacına uygun olarak bu kardeşlerimize yardım etmelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların sorunlarını daha iyi anlamamıza ve çözüm odaklı düşünmemize, hareket etmemize vesile olmasını diliyor, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kutluyorum.”dedi.

Benzer Haberler

Kamu Bütçesinde...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


>
Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık!

Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık! Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET