Başkandan

 

Teşkilatçılık Ruhu ve “Hakka Sahip Çıkmak”

Diyanet çalışanlarının artarak büyümekte olan sorunlarının çözümü ve Din Hizmetinin daha rahat verilmesi amacıyla 1998 yılında Merhum Genel Başkanımız Av. Ahmet Yıldız tarafından kurulan Diyanet-Sen, ilkeli ve kararlı çalışmalarıyla 2001 yılında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 11’nci maddesinde Diyanet ve Vakıf Hizmetleri iş kolunda Diyanet çalışanlarına da sendika kurma hakkını elde etmiştir.Hizmet kalitesinin artması, dik duruşu ve konumuna uygun sendikal mücadelelerde bulunması doğrultusunda Diyanet Çalışanlarının gün geçtikçe teveccühünü kazanan Diyanet-Sen, 2004 yılında Diyanette yetkiyi alarak “YETKİLİ SENDİKA” olmuştur.

Diyanet-Sen,  Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda faaliyet gösteren diğer sendikalara büyük fark atarak bu yıl genel yetkide ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 15. kez, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde ise 8 kez yetkiyi alarak iki kurumumuzda da yetkili sendika olmayı başardı. Hizmet kolumuzdaki iki kurumda da yetkiyi alan sendikamız bu başarısı ile yetkisini taçlandırmış oldu.

Konya Şubesi olarak, Şube Yönetim Kurulumuzla, Kadınlar Komisyonu, Gençlik Komisyonu ve İlçe Teşkilatlarımızla birlikte Konya’da ve Türkiye genelindeki sendikal çalışma ve kazanımlara büyük katkılar sağladık.

Bu başarıda emeği olan tüm Şube, İl ve İlçe Yönetimlerimize ve siz değerli üyelerimize sendikamıza yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür eder, yetkimizin ve çalışmalarımızın tüm camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Birlikte rahmet ve bereket vardır düşüncesinden hareketle örgütlenen,  bu örgütlenmeyi yetki ile taçlandıran ve 15 yıldır zirvede kalmayı başaran DİYANET-SEN yoluna siz değerli üyelerinden aldığı destek ve güçle devam ediyor.

Bu gün 85 binlere ulaşmış üye sayısı ile yetkili sendika olarak dün nasıl saygın bir sivil toplum örgütü ise bu gün de aynı güçle yoluna devam ediyor.

Biz Diyanet-Sen’liler ilkeli dürüst, sürekli kendini değiştiren ve geliştiren maddi-manevi değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkan bir anlayışla bu mücadelemizi sürdürdüğümüz için başarılıyız. Başarılı olmaya, tabanımızın sesini en güçlü şekilde haykırmaya devam edeceğiz.

İşte bu ilkeler dâhilinde herkesi, ilkeli ve güçlü sendikacılık hedefinde birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. Çünkü biz hizmet kolumuzda kötünün iyisi olmak değil Türkiye’nin en iyi sivil toplum örgütü, Diyanet ve Vakıf Görevlileri hizmet kolunda en iyi hizmeti ortaya koymayı hedefliyoruz.

Başarının ancak sürekli gelişim ve değişimle süreklilik arz edeceğini bilen sendikamız, yeni hedeflere üyelerinden aldığı destekle istikrarlı bir şekilde yürümektedir.

Ömrünün bir kısmını Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının hizmetinde değerlendiren ULU ÇINAR, 25 Ocak 2010 Pazartesi günü Hakkın Rahmetine kavuşan Genel Başkanımız Sayın Av. Ahmet Yıldız’ın ufkundaki hizmetlerin, DİYANET-SEN tarafından gerçekleştirileceğinden de hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

2004 yılında çalışma ve faaliyetlerimizin karşılığı olarak Diyanet İşleri Başkanlığında “YETKİLİ SENDİKA” oluşumuzun sevinci ile akrostiş olarak yazmış olduğum bir şiiri de sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Allah (c.c.) Yar ve Yardımcımız Olsun…

                                                                      Ali KOÇ

                                                                                       Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı

                “YETKİ”

 

          Diyanet’te hepiniz, doldunuz gönlümüze

          İftiharla taktınız, YILDIZ’ı göğsünüze

          Yeterince öğünsek, teşkilatlarımız sizlerle

          Anlatılmaz bir sevgidir, kucaklaşın bizlerle

          Niteliklerinize vurgunuz, en büyük moral bize

          Enerji dolu bir yıl boyu, çalıştınız her ilde

          Tektir sizin yolunuz, yoktur engel sizlere

          Sevgilerle duamız, gelmeyin siz göze

          En sonunda siz, bütün engelleri aştınız

          Nehirdeki bir su gibi, pınarlardan taştınız

          İlahiyat önlisansını, mahkemeyle aştınız

          Mazilerinizle bir tarih, bir destan yazdınız

          En büyük bu “YETKİ’YE”, sonunda ulaştınız.

                                                                                 Temmuz 2004


>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri