D.İ.B Sözleşmeli Personel Alımına Yeni Maddeler Ekledi

23 Ara 2012 Paz 23:24
Bu haber 1.623 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

sözalımyenişarlar.1

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürülüğü Sözleşmeli Personel Alımına Yeni Maddeler Ekledi.

Adayların Başvuru Kılavuzunu Tekrar Okumaları Uygun Olacaktır.

İşte Başvuru Kılavuzunu

 

 

4/B SÖZLEŞMELİ E-BAŞVURU ve KAYIT KILAVUZU
(Başkanlığın duyurusu ile bu açıklama ve kayıt kılavuzunu okuduktan sonra e-başvuru yapınız.)
 
E-BAŞVURU TARİHLERİ24.12.2012 – 29.12.2012(16:30)Adayların anılan tarihler dışında müracaatları kabul edilmeyeceği gibi, posta ile yapılan müracaatlar da işleme konulmayacaktır.
KAPSAM490 Sözleşmeli K.K.Öğreticisi, 1920  Sözleşmeli İmam-Hatip ile 170 Sözleşmeli Müezzin-Kayyımlık için aday e-başvuru sistemi.
E-BAŞVURU BASAMAKLARI1- Başkanlık ilanını dikkatlice okuyunuz.2- Müracaat ettiğiniz ünvana ait tercih kodlarınızı belirlemek için menüdeki KONTENJAN GÖRME sayfasına girerek tercih edeceğiniz görev yerine ait Tercih Kodlarını dikkatlice, hatasız ve eksiksiz olarak not ediniz, tercih kodlarını olduğu gibi yazmalısınız aksi takdirde yerleştirmede dikkate alınmamış olursunuz.Tek tercih yaparak sonradan pişmanlık duymamanız için, mutlaka bir den fazla tercih yapınız.

3-Menüde yer alan ADAY BAŞVURU sayfasına girerek kayıt işlemini yapınız…

4-Başvurunuz gerçekleştikten sonra,duyuruda  istenilen belgelerle birlikte ilandaki tarihler arasında  en yakın il müftülüğüne  E-Başvurunuzun onaylanmasını sağlayınız. Başvuru yaptıktan sonra E-Başvurusunu müftülüğe onaylatmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5-Gerek hafızlık ve gerekse tercihlerinizle ilgili  bilgilerinizi müftülük onayı esnasında(henüz onaylanmadan) yetkili müftülük memuru tarafından değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Müftülük memuru onaylama işlemini gerçekleştirdikten sonra her ne sebeple olursa olsun ünvan ve tercih bilgilerinizde hiç bir değişiklik yapılmayacaktır.

Başvuru formunun doldurulmasıyla ilgili sayfaya giriş yaptığınızda Öncelikle;

TC Kimlik Numarası ve Doğum Tarihinizi, Sözleşmeli Müracaat Ünvanınızı ve KPSS  sonuç belgesinde yer alan mezuniyetinizi yazdıktan sonra ARA tuşuna çalıştırdığınızda;

1. Genel Kimlik Bilgileriniz,

2. Müracaat ettiğiniz branşa ait yeterlik sınav başarı bilgileriniz

3. KPSS ‘ye girdiğiniz yıl ve KPSS  puanınız ekrana gelir.

Başvuru anında ikametgah adresi bilgileriniz gelmez ise, Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüklerinden birine müracaat ederek adres kaydı yaptırarak  ardından müracaatınızı yapabilirsiniz.

NOT: bilgileriniz gelmediğinde, öncelikle doğru bilgi yazıp-yazmadığınızı kontrol edip yeniden deneyiniz, aksi halde Başkanlıkla temas için en yakın İl Müftülüğünden yardım alınız.

E-BAŞVURU DAN SONRA YAPILACAKLAR

Başvuru formunu başarılı bir şekilde doldurup BAŞVURUMU KAYDETbutonunu çalıştırdıktan sonra  ekrana “Başvurunuz kabul edilmiştir, lütfen Kılavuzda belirtilen belgelerle birlikte İl Müftülüğüne müracaat ediniz” şeklinde bir mesaj çıkmaktadır, Bu mesajın görülmediği durumlarda, mutlaka yanlış, eksik veya hatalı bilgi girilmiştir.E-Başvurunuzu başarılı bir şekilde gerçekleşti ise,sizden istenen belgelerle birlikte en yakın il müftülüğüne müracaat ederek, başvurunuzun müftülük tarafından kontrol edilerek onaylanmasını istemeniz gerekmektedir.E-Başvuru Yaptıktan sonra buradan başvuru formu almayınız, Müftülüğe müracaatınız ve Müftülük onayı işleminden sonra müracaatınızla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu başvuru formunu müracaat ettiğiniz müftülük onaylı bir şekilde şahsınıza verecektir.

Müftülük tarafından başvurunuz onaylandıktan sonra; Onay belgesi çıkartılarak sizin ve müftülükteki bir yetkili tarafından imzalanmasını müteakip bir nüshası şahsınıza teslim edilecektir. Müftülük tarafından onaylanmayan başvurular yerleştirmede dikkate alınmayacaktır.

KPSS2012 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve en az;K.K.Öğreticiliğine Müracaat Edenlerin 60 ve üzeriİ.Hatip ve M.Kayyımlığa Müracaat Edenlerin 50 ve üzeri

Puan almış olmaları gerekmektedir.

ÖĞRENİMPUAN KATEGORİSİAÇIKLAMA
LİSANSKPSSP3İlahiyat Fakültesi veya Diğer Lisans mezunları
ÖNLİSANSKPSSP93İlahiyat Önlisans veya Diğer Önlisans Mezunları
ORTAÖĞRETİMKPSSP94İ.H.Lisesi veya Diğer Lise Mezunları
HAFIZLIK DURUMUHafızlık belgeniz var iseHAFIZLIK BELGE NUMARANIZI ilgili alana doğru şekilde yazınız, yazmadığınız zaman yerleştirme kategorinizi hatalı hale getirmiş olursunuz.
ONAY(AKTİVASYON) İÇİN
MÜFTÜLÜĞE İBRAZ EDİLECEK BELGELER
Konuyla ilgili Başkanlık Duyurusunda yer alan belgeleri müftülüğe ibraz etmeniz gerekmektedir.Belgeleriniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra tarafınıza iade edilecektir.
YERLEŞTİRME USUL ve ESASLARI İLE SONUÇLARIN AÇIKLANMASIKonuyla ilgili Başkanlık duyurusunda yer alan çerçevede yerleştirme yapılır.
Yerleştirme sonuçları gerekli hazırlıkları müteakiben İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne ait web sayfasında yayınlanır.

Benzer Haberler

Memur-Sen’lilere...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri