Danışma Kurulu Toplantısı Kızılcahaman’da Gerçekleştirildi

23 Tem 2018 Pts 12:46
Bu haber 231 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Danışma Kurulu Toplantısı Kızılcahaman’da Gerçekleştirildi

Diyanet-Sen Danışma Kurulu İstişare Toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlığında Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin katıldığı istişare toplantısında çalışmalar değerlendirilerek önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in bu yıl 15. Kez yetkili sendika olmayı başardığını hatırlatarak “Kararlı ve istikrarlı büyümemiz inşallah devam edecek. Sayısal çokluğumuzu övünç meselesi değil artan yük ve sorumluluğumuzun farkındalığı ile değerlendiriyor, birlik ve beraberlik bilinci ile erdemli sendikacılık yürüyüşümüze devam ediyoruz” dedi.

81 İlin 81’inde de Yetkiliyiz

Diyanet-Sen’in ilklerin sendikası olduğuna dikkati çeken Bayraktutar “Birlerle başladığımız sendikal yolculuğumuzda Yüce Rabbimiz bize hep ilkleri yaşattı. Memur-Sen’e bağlı sendikalar arasında ilk yetkiyi aldık ve Memur-Sen’in besmelesi olduk. Kamu görevlileri içerisinde sendikalaşma oranı en yüksek kesim olmanın haklı onurunu yaşadık ve bu yıl 15 yıllık yetkinin yanında 81 ilimizin 81’in de de yetkiyi alarak sendikacılık tarihine ilklerin sendikası olduğumuzu bir kez daha yazdırdık. Bu başarının her gününde, her anında inanç, mücadele, sabır, dayanışma, direniş, kararlılık ve elbette alın teri vardır. Vefa, cefa, fedakârlık vardır. Bu başarıda emeği olan, alın teri olan tüm teşkilatıma, her bir üyemize teker teker teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

3600 Ek Gösterge Tüm Diyanet Çalışanlarına Uygulansın

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının farklı ek göstergelere sahip olmasının iş barışı açısından sakıncalarına değinen Bayraktutar “Aynı kurumda a fakültesinden lisans diploması alan ile b fakültesinde alana farklı ek göstergeler uygulanıyor. Bu durumun düzeltilmesi için sendika olarak yıllardır konuyu toplu sözleşme masasına taşıdık. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesinde din görevlilerinin emelilik ek göstergelerini 3600’e çıkarılacağını ifade etmesi ile çalışmalar başladı. Ancak biz bunun tüm Diyanet personeline uygulanmasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Boş Kadrolar Doldurulsun

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 Bin 500 yeni kadro tahsis edildiğini hatırlatan Bayraktutar “Bu alımların bir an önce yapılarak boş kadroların doldurulmasını istiyoruz. Boşluk kabul etmeyen bir hizmeti icra ediyoruz. Hizmetin daha kaliteli ve etkin olması için bu alımların bir an önce yapılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Fahri KKÖ Çalışma Şartları İyileştirilmeli

Bayraktutar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Fahri Kur’an Kursu Öğreticisi istihdam etmeye devam ettiğini belirterek “Bu kardeşlerimiz özveriyle görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. İmkansızlıklar içinde bir çok haktan yoksun olarak din hizmeti vermeye çalışan bu kardeşlerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için sendika olarak girişimlerimiz devam ediyor. Gerek kurum yetkilileri ile görüşmelerimizde gerekse siyasilerle görüşmelerimizde konuyu gündeme getiriyor ve bir an önce çalışma başlatılmasını istiyoruz. İfadelerine yer verdi.

İki gün devam eden toplantıda çalışmalar değerlendirilerek önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi.

Benzer Haberler

Memur-Sen’lilerin...

Yorum 
0

Diyanet–Sen’den...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri