Diyanet-Sen’den Başkan Görmez’e Destek Ziyareti

23 Ara 2012 Paz 0:41
Bu haber 2.719 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

görmezedestekziyareti.1Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve Yönetim Kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Diyanet Sen Başkan’ı Mehmet Bayraktutar; Diyanet İşleri Başkan’lığının her geçen gün yaptığı çalışmalarla gelişmekte olduğunu, personelin eğitim hizmetleri noktasında (yüz yüze vaaz) çok hızlı bir gelişme gösterdigi görülmektedir, bu eğitim proğramlarının teşkilatın doğudan batıya birbirlerini tanıma noktasında fayda sağladığını, idari kesimle yapılan bu eğitim toplantılarının taşrada güzel yansımaları görüldüğü, idarecilerle personel arasında iletişim anlayışının geliştiği görülmektedir.’’ dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar cami mimarisi ile ilgili üniversitelerde başlatılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyledi, Bayraktutar ‘‘ Dünya’ daki İslam toplulukları ile kurulan ilişkiler, yapılan toplantılar, müslüman’ ların kaynaşmasına, birbirlerini tanımasına vesile olmaktadır, bu gayretli çalışmalarından dolayı, Diyanet İşleri Başkanı ve ekibine teşekkür ederiz.’’ dedi.

Diyanet- Sen Genel Başkanı Bayraktutar; ‘‘bu ülkenin güzide kurumu olan Diyanet İşleri Başkan’ lığının kişilerin ve grupların, ihtiraslarının tatmin edileceği bir kurum olmadığını belirterek bu konuda herkesin dikkat etmesi gerekir. ’’dedi.

Bayraktutar; ‘‘Genellikle siyasilerin oy potansiyeli olan grupları selamlamak amacıyla, din hizmeti sunan bu kurumu, bütçe dönemi ve diğer özel günleri bahane ederek, toplum nazarında yıpratılmamasına siyasilerin dikkat etmesini istiyoruz, her bütçe döneminde kalıplaşmış aynı sözleri duymak istemiyoruz, bütçe bütçe dedikleri devletin memuruna ödediği maaşın ta kendisidir bilinmelidir ki diyanete ayrılan bütçenin yüzde 95’i personel giderlerine yüzde 5’ide diğer faaliyetlere ayrılmaktadır , camileri ve kuran kurslarının bir çoğunu hayırsever halk yapmaktadır. ’’dedi.

Diyanet İşleri Çalışanlarının sorunları ve beklentilerini içeren anket çalışmalarını sayın Görmez’e aktaran Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlık’daki sorunları dile getirdikten sonra özellikle Hac ve Umre yönetmeliğinin biran önce MBSTS puanı ve hizmet yılı esas alınarak çıkartılmasını, göreve yeni başlayan personelin en az altı ay hizmet içi eğitim kursuna tabi tutulmalarını, nakil sınavlarının daha şeffaf ve yerinde yapılması, gerektiğini söyledi.

Yapılan ziyaretle memnuniyetini dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Diyanet-Sen’in Kurumun sorunlarıyla ilgilenmeleri ve bu konuda kendilerine getirdikleri projelerden dolayı teşekkür etti.Görmez mihrap memnuniyetini çok önemsediklerini, Anadolu’nun en ücra kösesindeki görevlinin, kurumumuzun en önemli kişisi olarak kendisini görmesi için çaba harcadıklarını, genel anlamdaki bu sorunların çözülmesi için gerekli çalışmaların hızlandırılacağını belirtti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı görüşme çok verimli geçti, görüşmede Genel Başkan vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan yardımcıları M. Ali Güldemir, M. Ali Omurca, Cebrail Yakışır, Ali Bayır, Mehmet Yaman ve Başkanlık temsilcisi Hacıbayram Gür hazır bulundu.

Benzer Haberler

Esteva Estetik ve Güzellik Merkezinden Memur-Sen’lilere %30 Özel İndirim...

Yorum 
0

Memur-Sen 30. İl Temsilcileri Toplantısı Sonuç Bildirisi Açıklandı Geçtiğimiz...

Yorum 
0

Memur-Sen 30. İl Temsilcileri Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi Memur-Sen...

Yorum 
0

Özel Hüma Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesinden Memur-Sen’lilere %50 Özel İndirim...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri