Diyanet-Sen’den Başkan Görmez’e Destek Ziyareti

23 Dec 2012 Paz 0:41
Bu haber 2.263 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

görmezedestekziyareti.1Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve Yönetim Kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Diyanet Sen Başkan’ı Mehmet Bayraktutar; Diyanet İşleri Başkan’lığının her geçen gün yaptığı çalışmalarla gelişmekte olduğunu, personelin eğitim hizmetleri noktasında (yüz yüze vaaz) çok hızlı bir gelişme gösterdigi görülmektedir, bu eğitim proğramlarının teşkilatın doğudan batıya birbirlerini tanıma noktasında fayda sağladığını, idari kesimle yapılan bu eğitim toplantılarının taşrada güzel yansımaları görüldüğü, idarecilerle personel arasında iletişim anlayışının geliştiği görülmektedir.’’ dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar cami mimarisi ile ilgili üniversitelerde başlatılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyledi, Bayraktutar ‘‘ Dünya’ daki İslam toplulukları ile kurulan ilişkiler, yapılan toplantılar, müslüman’ ların kaynaşmasına, birbirlerini tanımasına vesile olmaktadır, bu gayretli çalışmalarından dolayı, Diyanet İşleri Başkanı ve ekibine teşekkür ederiz.’’ dedi.

Diyanet- Sen Genel Başkanı Bayraktutar; ‘‘bu ülkenin güzide kurumu olan Diyanet İşleri Başkan’ lığının kişilerin ve grupların, ihtiraslarının tatmin edileceği bir kurum olmadığını belirterek bu konuda herkesin dikkat etmesi gerekir. ’’dedi.

Bayraktutar; ‘‘Genellikle siyasilerin oy potansiyeli olan grupları selamlamak amacıyla, din hizmeti sunan bu kurumu, bütçe dönemi ve diğer özel günleri bahane ederek, toplum nazarında yıpratılmamasına siyasilerin dikkat etmesini istiyoruz, her bütçe döneminde kalıplaşmış aynı sözleri duymak istemiyoruz, bütçe bütçe dedikleri devletin memuruna ödediği maaşın ta kendisidir bilinmelidir ki diyanete ayrılan bütçenin yüzde 95’i personel giderlerine yüzde 5’ide diğer faaliyetlere ayrılmaktadır , camileri ve kuran kurslarının bir çoğunu hayırsever halk yapmaktadır. ’’dedi.

Diyanet İşleri Çalışanlarının sorunları ve beklentilerini içeren anket çalışmalarını sayın Görmez’e aktaran Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlık’daki sorunları dile getirdikten sonra özellikle Hac ve Umre yönetmeliğinin biran önce MBSTS puanı ve hizmet yılı esas alınarak çıkartılmasını, göreve yeni başlayan personelin en az altı ay hizmet içi eğitim kursuna tabi tutulmalarını, nakil sınavlarının daha şeffaf ve yerinde yapılması, gerektiğini söyledi.

Yapılan ziyaretle memnuniyetini dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Diyanet-Sen’in Kurumun sorunlarıyla ilgilenmeleri ve bu konuda kendilerine getirdikleri projelerden dolayı teşekkür etti.Görmez mihrap memnuniyetini çok önemsediklerini, Anadolu’nun en ücra kösesindeki görevlinin, kurumumuzun en önemli kişisi olarak kendisini görmesi için çaba harcadıklarını, genel anlamdaki bu sorunların çözülmesi için gerekli çalışmaların hızlandırılacağını belirtti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı görüşme çok verimli geçti, görüşmede Genel Başkan vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan yardımcıları M. Ali Güldemir, M. Ali Omurca, Cebrail Yakışır, Ali Bayır, Mehmet Yaman ve Başkanlık temsilcisi Hacıbayram Gür hazır bulundu.

Benzer Haberler

Bir Yıldızımız Daha Kaydı, Ulu Çınar Remzi Sarıoğlu Hakka Yürüdü  ...

Yorum 
0

Memur-Sen Konya’da “Emperyalizme Karşı Ayaktayız” Basın...

Yorum 
0

Diyanet Çalışanları İçin MBSTS Başvuruları Başlıyor Diyanet İşleri...

Yorum 
0

Yalçın: FETÖ’cü Hain Kalkışmayı Unutmayacağız, Unutturmayacağız!...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

Spam protection by WP Captcha-FreeMemur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubemizin “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı merkez öğretmenevinde gerçekleştirildi....

Diyanet-Sen Konya Şubesinin ...

Diyanet-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı Diyanet-Sen Konya Şubesi yeni hizmet ofisinin açılışı yoğun bir katılım ve...

Konya Şubesinin Genişletilmi...

Konya Şubesinin Genişletilmiş İl Divan Kurulu Gerçekleştirildi Diyanet-Sen Konya Şubesinin genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Genel...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

KONYA MEMUR-SEN ANLAŞMALI KURULUŞLAR


SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET

MEMURSEN HERZAMAN YANINIZDA

İHTİYACIN NE?