Diyanet-Sen’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret

13 Şub 2019 Çar 23:08
Bu haber 265 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

DiyanetSen’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığının yetkili sendikası olan Diyanet-Sen, 6. Olağan Genel Kurul sonrası ilk ziyaretini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a gerçekleştirdi.

Ziyarette konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Türkiye’nin en büyük din görevlileri sendikası olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sivil toplum ayağını oluşturduklarını söyledi. Diyanet-Sen olarak sayısız kazanımlara imza attıklarını belirten Bayraktutar, “Biz, başkanlığımız çalışanlarının sorunlarını dile getiriyor, taleplerini ortaya koyuyoruz. Bu taleplerin karşılanması ve kazanıma dönüşmesinde, çalışanlarının sesine kulak veren ve karşılık veren başkanlığımıza da teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.
Diyanet-Sen olarak başlattıkları her mücadelenin, kurum çalışanlarının daha iyi şartlar altında hizmet vermesini sağlamak için olduğunu dile getiren Mehmet Bayraktutar, yetkili ve etkili sendikacılığın doğası gereği üzerlerine düşeni dün nasıl yaptılarsa bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bugün itibarıyla kazanımların yeterli olduğunu söyleyemeyeceklerini de dile getiren Mehmet Bayraktutar, “Çalışan bir camiasının eksik ve giderilmesi gereken hususları her zaman olacaktır. Bu ülkenin menfaatini kuşanan Din görevlileri, ilmi hassasiyetler noktasında en iyi donanıma sahip olmalı dedik ve sınavsız geçişi talebimizi hükümetimize sunduk. Başta cumhurbaşkanımızın talimatı ile Din görevlilerine çok güzel bir alan açılmış oldu. Daha donanımlı, daha etkin ve daha yetkin Din görevlileri için bu husus olmazsa olmazlar arasındaydı. Bugün şükürler olsun ki bu kazanım artık din görevlilerine hizmet etmektedir.” Dedi.

erbasziyaret1Bir başka taleplerinin de sürekli dile getirdikleri ve toplu sözleşme masasına taşıdıkları 3600 ek gösterge olduğunu söyleyen Bayraktutar, “Bu talebimiz de Türkiye’nin en yetkin makamınca olurunu alarak yasal düzenleme sürecine geçmek üzeredir. Biliyoruz ki yetiştirilirse yerel seçimler öncesi bu talep bir müjde olarak, kazanım hanemize geçecektir. Bu güne kadar hiç bir surette Din görevlilerini geri çevirmeyen, imamlarımıza, hocalarımıza değer veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.
Diyanet-Sen olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da talepleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na geleceklerini ifade eden Bayraktutar, amaçlarının bu bayrağın bir adım daha ileri gitmesi, başkanlık çalışanlarının daha iyi şartlar altında çalışması olduğunu kaydetti.

Konuşmasında sözleşmeli personelin 4+2 olan kadroya geçme süresinin Milli Eğitim Bakanlığı için açıklanan 3+1’e indirilmesi ve bu maddenin, yasa çıkmadan önceki sözleşmeli personeli de kapsaması talebini söyleyen Bayraktutar, bu talebe de olumlu yaklaşılacağına yönelik inancını dile getirdi. Bunun yanında sözleşmeli personelin ihtisas merkezi sınavlarına girmelerinin sağlanması hususunda çalışmaların istenilen şekilde sonuçlanacağına olan inancını da ifade eden Bayraktutar, “Biz Diyanet-Sen olarak il il, ilçe ilçe gezerek din görevlilerimizle bir araya geliyoruz. Meslektaşlarımızın sorun ve önerilerini Kurum İdari Kurul görüşmelerine taşıyoruz. Amacımız daha iyi ve daha etkin bir şekilde bu ülkenin değerlerine hizmet etmektir. Din görevlilerinden kuran kursu öğreticilerine, müftülük çalışanlarından hizmetli ve şoförlerimize kadar büyük bir aile büyük bir güç olduğumuz unutulmamalıdır.” Şeklinde konuştu.

Hizmetlerin sunulmasında bir olumsuzluk yaşanmasının sadece bir meslek grubunun kaderi olamayacağını, başarısızlığı hazırlayan alt yapı eksikleri verimin ve icraatin düşmesine sebep olacağını da belirten Mehmet Bayraktutar, “Bu sebeple daha etkin ve daha verimli bir kurumun oluşması çalışanlarına duyduğu ehemmiyetle doğru orantılıdır. Bizler de sivil toplum örgütü olarak üyelerimizin kazanım hanesini yükseltmeyi, kurumun başarısını yüceltmeyi hedef ediniyoruz. Çalışmalarımız dün olduğu gibi bundan sonraki yeni dönemde de aynı hız ve aynı duyarlılıkla devam edecektir.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Diyanet-Sen’in kurumsal bir yapının sivilleşmiş ayağı olduğunu söyleyen Prof. Erbaş, “Diyanet-Sen’in her zaman başkanlığının ve çalışanların yanında olduğu bilinmektedir. Çalışmalarınızdaki üstün başarı teşkilat uyumunuzla doğru orantılıdır. Yeni döneminizin hayırlara vesile olmasını, Din görevlilerimiz için elinizden geleni yapacağınızı biliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri