Diyanet-Sen Yeniden Bayraktutar’a Teslim Edildi

15 Mar 2015 Paz 1:29
Bu haber 1.544 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Diyanet-Seakköşen Yeniden Bayraktutar’a Teslim Edildi

On yedi yıllık ve seksen bin’e varan üyesiyle 28 Şubat’ta Ankara’da yapılan genel kurulda delegasyonun %60’ı bir dört yıllığına daha Diyanet Çalışanlarının büyük bir teveccüh gösterdiği Diyanet-Sen’i Genel Başkan Mehmet Bayraktutar’a teslim etti.

Eski genel başkan yardımcılarından Mehmet Ali Güldemir’le sandıkta yarışan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, geçmiş dönemdeki yapılan çalışmalarının tamamını genel kurulda delegasyona özetledi ve bir önceki genel kuruldaki vaatlerinin tamamını hizmet olarak teşkilatlarına ve üyelere sunduğunu kanıtladı.

Bir önceki köşe yazımda delegasyonun nasıl bir genel başkan istediğini şöyle ifade etmiştim..

“Dava adamı, tecrübeli, birikimli, aktif, duruş ve misyondan taviz vermeden kaliteli hizmetlere imza atan, sendikacılık hayatında vizyon sahibi olan, aynı zamanda deneyim ve tecrübe birikimleriyle sendikamızın kurumsallaşma sürecini tamamlayacak ve abilik yapacak olan bir Genel Başkana ve ekibine teslim etmek istiyor tüm teşkilatlarımız DİYANET-SEN’i..”

Bu tespitimin yanıltıcı olmadığını genel kurulda delegasyon da onaylamış oldu. Ayrıca delegasyon ve teşkilatlarımız Diyanet İşleri Başkanlığımızdan bir yetkilinin de genel yönetimde olmasını arzu etti ve bağımsız olarak aday olan Ankara 4 nolu Şube Başkanı (Başkanlık) Hacı Bayram Gür beyi tercih ederek Genel Başkan yardımcılığına seçtiler.

Bu seçim Din Görevlilerine, Diyanet Çalışanlarına ve Diyanet-Sen’in kurumsallaşma sürecine yakışır bir şekilde oldu. Seçim propagandalarında ve genel kurulda izlenen yol ve yöntemler hiçbir şekilde rahatsız edici olmadı..

Seçimi kazanan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ile Başkan Yardımcıları Osman Aydın, Hacıbey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Mehmet Yaman, Cebrail Yakışır ve Hacı Bayram Gür’ü tebrik ediyor ve başarılar diliyorum..

Ayrıca medeni cesaretini üzerinde toparlayarak Diyanet-Sen’e hizmet etme konusunda ‘bende varım’ diyen Genel Başkan adayı Mehmet Ali Güldemir ve ekibini de kutluyorum.

Bu seçimi sadece Mehmet Bayraktutar değil, Diyanet-Sen, Diyanet, Memur-Sen, Mehmet Ali Güldemir ve Türkiye kazandı.

Diyanet-Sen’in genel kuruluna davetli olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile bir dönem “Diyanet’te sendika kapatılsın” konusunda kamuoyu oluşumunda isminin yer aldığı, genel kuruldaki konuşmasında Diyanet’te sendikanın varlığına gerek duyulduğunu ve Diyanet-Sen’in çalışmalarına övgüler yağdıran D.İ. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’la ilgili görüş ve düşüncelerimi bir sonraki yazımda sizlerle paylaşmak dileğiyle Allah’a emanet olun..

Ali Koç

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı

Benzer Haberler

Memur-Sen’lilerin...

Yorum 
0

Diyanet–Sen’den...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri