Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

02 Mar 2018 Cum 18:08
Bu haber 541 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Diyanet-Sen’den Başbakan Yardımcısı Bozdağ’a Ziyaret

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve beraberindeki heyet Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı makamında ziyaret etti.

Bayraktutar ziyarette Bozdağ’a Murakıpların durumu, İlahiyat ön lisans mezunlarının sınavsız lisans tamamlaması konusunda iki ayrı dosya sundu.

Bayraktutar ayrıca Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan Diyanet Akademisi’nin bir an önce uygulamaya geçirilmesini ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve Vekil İmam Hatipler’in kadroya alınmasını istedi.

Ziyarette konuşan Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan murakıpların denetleme görevi yaptıklarını hatırlatarak “Murakıplar özlük hakları konusunda da büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Denetleme görevi yapan murakıpların daha verimli çalışması için din hizmetleri sınıfından genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini ve diğer kurumlarda denetim işini yapan kişiler ile özlük haklarının eşitlenmesini istiyoruz” dedi.

Bozdağ’dan Sınavsız Lisans Tamamlamaya Destek

Bayraktutar ayrıca kurum çalışanlarının eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından ilahiyat ön lisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamasını son derece önemsediklerini belirterek bu konuda Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan destek istedi.

Bozdağ, murakıpların statüsünü değerlendireceklerini belirterek sınavsız lisans tamamlamaya da sıcak baktıklarını ve destek olacaklarını söyledi.

Diyanet Akademisi hazırlıklarının ciddi bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Bozdağ, akademinin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda çalışmalara hız verildiğini belirtti.

Ziyarette Genel Başkan Bayraktukar’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman hazır bulundu.

Benzer Haberler

Kamu Bütçesinde...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


>
Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık!

Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık! Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET