Diyanet-Sen’den Yeni D.İ. Başkanı Erbaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

21 Eyl 2017 Per 23:27
Bu haber 316 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

 

Diyanet-Sen’den Yeni D.İ. Başkanı Erbaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yönetim Kurulu üyeleri Osman Aydın, Hacıbey Özkan ve Mehmet Yaman ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘Dünya coğrafyasının ümidi olan Türkiye, İslam coğrafyasının ümidi olan Diyanet işleri Başkanlığımızdan çok şey beklemektedir.

Diyanetimiz bu güne kadar gerekli bütün hassasiyetleri göstererek İslam dünyası içerisinde adeta bir ümit, bir yol gösteren olarak üzerine düşen görevi yapmıştır.

Bundan sonraki süreç için de bu görevi devam ettireceğine olan inancımız tamdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı 140 Bin personelinden aldığı güçle, dünyanın en ücra bölgelerine ulaşmayı görev, ülkenin en ücra yerlerinde, diyanetin birer temsilcisi gibi doğumdan ölüme, varoluş hikayelerimize eşlik etmeyi sürdürecektir.

Önemli olan din görevlileri görevlerini icra ederken din görevlisi kimliğini sosyal, mali haklar noktasındaki duruşuna yön verecek olan başkanlığın duyarlı olmasıdır.

 

Görevden hiçbir zaman kaçmayan din görevlisi kardeşlerimiz, daha iyi olmak için ne gerekiyorsa yapmayı bir ödev addederken, dünden bugüne çalışanlarıyla bir takım halinde yürüyen, aynı derdin dertlenenleri olarak sorumluluk üstlenen kardeşlerimizin sorunlarını, sıkıntılarını aşmak adına beraber olacağımızı bilmenizi isterim’’ ifadelerini kullandı.

Bayraktutar Dünya coğrafyası kan gölüne dönerken, vicdan ve din gıdasından mahrum olanların ne şekilde insanlıktan uzaklaştıklarına şahit oluyoruz. Dinin irşad ve tebliğ yönünü önemseyerek dünyaya kuranı hatırlatmak adına, dünyayı İslamlaştırmak adına dikte etmek yerine örnek olmayı, sözde kalmak yerine yaşatmayı hedef edindiğimiz müddetçe üzerimize düşeni yapma hususunda azmimizi yitirmeyeceğimize olan inancım tamdır.

Bu sebeple bu güne kadar yapılmış olan güzel hizmetlerin yanına yenilerini ekleyerek yürüyüşümüzü sürdüreceğimiz değerli hocamız Prof Dr. Ali Erbaş’a hayırlı olsun diyoruz’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Diyanet-Sen’i geçmişten bu güne sürekli takip ettiğini, Diyanet İşleri Başkanlığımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Diyanet-Sen’in bundan sonraki süreçte de yanımızda olacağını biliyoruz ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Genel Başkan...

Yorum 
0

Memur-Sen’den...

Yorum 
0

Diyanet-Sen’in...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

Spam protection by WP Captcha-Free>
Genel Başkan Bayraktutar: 11...

Genel Başkan Bayraktutar: 11 Aylık Bebeğe Kurulan Tuzağı Lanetliyoruz Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yüksekova’da astsubay...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubemizin “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı merkez öğretmenevinde gerçekleştirildi....

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

KONYA MEMUR-SEN ANLAŞMALI KURULUŞLAR


SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET

MEMURSEN HERZAMAN YANINIZDA

İHTİYACIN NE?