Genel Başkan Bayraktutar: “Boyun Eğdiremeyecekler”

15 Ağu 2018 Çar 12:55
Bu haber 273 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Genel Başkan Bayraktutar: “Boyun Eğdiremeyecekler”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Amerika tarafından ülkemize karşı başlatılan ekonomi alanındaki saldırıların başarılı olamayacağını söyledi.

Bayraktutar; “Biz bunun başarısız darbe girişiminden sonra ortaya konulan ikinci bir tuzak olduğunu biliyoruz. Silahla yapılamayanların ekonomiyle elde edilmeye çalışıldığı aşikardır. Ülkemizi dize getir gayreti karşısında kenetlendiğimizi tüm dünyaya ilan ediyoruz.” Dedi.

Bayraktutar açıklamasına şöyle devam etti: Diyanet camiası 15 Temmuz’da nasıl ki darbeleri selalarla püskürtmüşse, bugün de canımızla, malımızla, devletimize kendimizi vakfettiğimizi ilan ediyoruz.

Biz bu vatanın bir parçasıyız. Bize ait olan devletimizindir. Şahsi varlığımızı vatanımız uğruna gözümüzü kırpmadan vereceğimiz bilinmelidir. Dünyanın hiç bir yerinde, canıyla, malıyla, evlatlarıyla kendisini vatanına adayan başka bir millet yoktur.

Bugün başlatılan savaşın, oynanan oyunun farkındayız. Biliyoruz ki biz bu savaştan galip çıkacağız. Amerika’ya ihtiyacımız, onların bize ihtiyaç duyduğu kadardır. Karşılıksız, tek taraflı tehditkar bir üslubu, bu milletin evlatları kabul etmeyecektir.

Üçyüz yıllık devlet olan ABD, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın torunlarına ayar veremeyecektir.

Türkiye eski Türkiye değildir. Liderimiz, Başkomutanımız dirayetini geniş ve cesur tarihinden ve milletinin üstün desteğinden almaktadır.

Siyasi anlamda devlet çıkarlarını gözeterek açıklamalarda bulunan bütün partilerimizi tebrik ediyor, günün gün kurtarmak değil, ekonomik bağımsızlığı elde etme günü olduğunu dile getiriyoruz.

Bugün yaşanılmış bu olayı Türkiye açısından bir fırsata çevire biliriz. Ekonomik yaptırımların askeri ortaklığa bir hançer vurduğu bellidir. Türkiye askeri manada ülkemiz içerisindeki ABD üstlerini derhal kapatmalı, müttefik arayışını hızlandırmalıdır.

Devlet geleneği olmayan, siyasi tecrübesi bulunmayan ABD Başkanı Trump, Trump Tower’ı yönetir gibi ABD’ yi yönetmektedir. Bu durum ABD için kaçınılmaz bir sondur. ABD halkının çılgın, kuralsız yönetimle uçurumun dibine sürüklendiği bellidir. Bugün ABD’nin başına geçip şovmenliğe soyunanlar sayısız ABD askerini kilometrelerce ötelere götürüp adeta öldürmektedir. Üç bin km ötede ABD’nin çıkarlarını gözetiyoruz bahaneleriyle mazlum insanları katletmek, askerini bile bile ölümle karşı karşıya getirmek, tabiri caizse halkına, insanına acımadan kıymaktır.

Bizler ABD başkanının yönettiği her hangi bir iş yeri değiliz. Bizler geleneği olmayan, hukuku olmayan bir devlet değiliz.

Bugün 15 Temmuz gecesinde ülkemizi devletimizden çaldığı silahlarla bombalayan terör örgütünün ele başı olan Fetullah Gülen’i ABD’den istediğimizde bizim önümüze ABD hukuku adres gösterilmektedir. Alenen bir Papaz’dan daha fazlası olan casuslarını ise hukuğumuzu, adaletimizi gözetmeden hemen gönderin denilmektedir. Sizdeki hukuk hukuksa bizde ki hukuk değil midir?

ABD bu politikalarla kendisini yalnızlığa itmekte, geçmişten bu yana müttefiki olduğu Türkiye’yi kaybetmektedir. Bundan sonrasını ABD düşünsün.

Benzer Haberler

Millî Egemenliği...

Yorum 
0

Memur-Sen’den...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri