Genel Başkan Bayraktutar: Kara Cuma, Cumamıza Kara Çalmaktır

26 Nov 2017 Paz 17:21
Bu haber 463 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Genel Başkan Bayraktutar: Kara Cuma, Cumamıza Kara Çalmaktır

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Mübarek Cuma’yı Karaya çalmak, kapitalizmin kin kusan görünümüdür.

İsrafın alış veriş çılgınlığının dünyada hızla yayılması, farklı isimlendirmelerle kapitalizme hizmet etmesidir. Noel nasıl ki bir alış veriş tuzağı ise bunun altında yatan gizli mesajların olduğu da muhakkaktır. Tıpkı diğerlerinde olduğu gibi kapitalist düşünce, bütün günleri adeta birer mesaja çevirmiştir. Kapitalist sistemin düşmanı İslam’dır. Çünkü İslam israfı ve gösterişi kabul etmez. İslam kardeşlik bilinci içerisinde ‘komşusu açken tok yatana rıza göstermez’ bugün Avrupa’nın göstermiş olduğu çılgınlıklar, manevi kavramların eksikliğindendir.

Maddeciliği ve israfı zirveye çıkartan kapitalizm, ihtirasları köpürterek insanların arzularını ve ihtiyaçlarını sınırsız hale getirmektedir. Zengin fakir arasındaki uçurumu büyütüp, toplumsal huzuru baltalamaktadır.

Ülkemiz global pazara uyarak kapitalist düzenin tuzakını adeta ülkemizde yaşatmaya kalkarsa kendi kültürünü idam etmiş olacaktır ki bizler sivil toplum örgütleri olarak buna geçit vermeyiz.

Noel nasıl ki usul usul kültürümüze girmeye çalışıyorsa, aynı sinsilikle Kara Cuma olarak adlandırılan günde, aynı amaçla sahneye sürülmüştür.

Unutulmamalıdır ki Allah’ın yarattığı herşey değerlidir ve hiçbir şey yoktur ki boşu boşuna yaratılmış olsun. Fakat bazı yerler Kabe gibi bazı taşlar Hacerul esvet gibi bazı şehirler Mekke ve İstanbul gibi önemlidir, kıymetlidir. Peygamber efendimizin kabrini taşıdığı için kıymetlidir.

Müslümanlığın Nurunun doğduğu yer olduğu için kıymetlidir.

Peygamber efendimizden rivayet edildiği için değerlidir, kıymetlidir. Ve bazı insanlar;

Hz. Adem insanlığın inkışafı için, Hz. Muhammet Mustafa (sav),islam nurunun ışığı İçin önemlidir, özeldir.

Cuma günü bütün müslümanlar için birlik bütünlük günüdür, Allah’ın huzurunda toplanma, bulunma günüdür.

Temizlenme, hatırlama, hatırlanma günüdür.

Bu özel günü çılgınlıklarla bedava denecek kadar indirimlerle itibarsızlaştırmaya çalışmak madde için manadan vaz geçmek demektir.

Katitalizm madde İçin manaya saldıran büyük bir tuzaktır, bu tuzağa düşmek gaflet getirir, yenilgi getirir, isyan getirir.

Sezai Karakoçun söylediği gibi Hürriyet kadar önemli olan bir gündür Cuma’

Allah’ın huzurunda toplanılan gündür Cuma.

Benzer Haberler

Diyanet-Sen’in...

Yorum 
0

Bir Yıldızımız...

Yorum 
0

Memur-Sen...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

Spam protection by WP Captcha-Free>
Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubemizin “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı merkez öğretmenevinde gerçekleştirildi....

Diyanet-Sen Konya Şubesinin ...

Diyanet-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı Diyanet-Sen Konya Şubesi yeni hizmet ofisinin açılışı yoğun bir katılım ve...

Konya Şubesinin Genişletilmi...

Konya Şubesinin Genişletilmiş İl Divan Kurulu Gerçekleştirildi Diyanet-Sen Konya Şubesinin genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Genel...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

KONYA MEMUR-SEN ANLAŞMALI KURULUŞLAR


SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET

MEMURSEN HERZAMAN YANINIZDA

İHTİYACIN NE?