Konya’lı Kazım Güzel Uşak İl Müftüsü Oldu

15 Nis 2019 Pts 0:54
Bu haber 327 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Konya’lı Kazım Güzel Uşak İl Müftüsü Oldu

Bursa İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel Uşak İl Müftüsü olarak atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 4 ile yeni müftü atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Uşak İl Müftülüğüne Kazım Güzel, Çorum İl Müftülüğüne Muharrem Biçer, Niğde İl Müftülüğüne Mehmet Sırrı Şık ve Yalova İl Müftülüğüne ise Cevdet Cemal Çıkrık getirildi.

Söz konusu atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri uyarınca gerçekleştirildi. Dört ile yapılan yeni müftü atamaları konusunda açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, gerek Konya’da ve gerekse diğer illerde uzun yıllardır İlçe Müftüsü olarak güzel çalışmalar yapan Uşak İl Müftüsü Kazım Güzel beyi tebrik ediyor, Uşak ilimizde de uzun yılların tecrübesi ile din hizmeti konusunda topluma Diyanet İşleri Başkanlığımız adına güzel hizmetler yapacağına inancımız sonsuzdur diyen başkan Ali Koç, yeni atanan Çorum, Niğde ve Yalova Müftülerimize de başarılar diliyorum dedi.

Uşak İl Müftüsü olarak atanan Kazım Güzel Kimdir:

10 Mart 1963 yılında Konya ili Akören ilçesi Alan Köyü doğumlu olan Müftü Kazım Güzel, İlkokulu Köyünde tamamladı.

Akabinde 1974 yılında Çumra Merkez Kur´an Kursunda okudu. 1975 yılından itibaren 7 yıl Çumra İmam Hatip Lisesinde burslu olarak eğitimini tamamladı. Mecburi hizmet dolayısıyla 1982 yılında Konya Merkez Yarma Kasabasında İmam Hatip olarak atandı.

1984 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydını yaptırdı. 1989 yılında mezuniyetini müteakip aynı üniversitede Kelam anabilim dalında Yüksek Lisans yaptı.

1990 yılında Konya Selçuk Eğitim Merkezine kaydını yaptırdı. Okulu bitirmesinin ardından Siirt ili Şirvan ilçesinde Müftülüğe başladı. 2,5 yıl görev yaptıktan sonra 251 Kısa Dönem olarak askerlik görevini yerine getirdi.

1997 yılında Konya ili Derbent ilçesinde müftü olarak göreve başladı. 9 yıl görev yapmasının ardından 14 Kasım 2005 tarihinde Isparta ili Gelendost ilçe Müftüsü olarak göreve başladı.

İlahiyat Fakültesini bitirme tezi, Hz. Peygamberin günlük yaşantısı ve aile hayatı, Yüksek Lisansı bitirme tezi. Hz. İbrahim ve İsmetüsü ; l Enbiya olan Güzel, 13 Kasım 2011 tarihinde Gelendost İlçe Müftülüğünden ayrılarak, Afyonkarahisar İli Şuhut İlçe Müftülüğüne atandı ve 14 Kasım 2011 tarihinde de Şuhut İlçe Müftülüğü görevine başladı. 17.08.2015 Tarihinde Şuhut İlçe Müftülüğü görevinden ayrılarak 31.08.2015 tarihinde İnegöl İlçe Müftülüğü görevine başlayan  İnegöl Müftüsü Kazım Güzel Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri