Memur-Sen ve Hak-İş Suriyeliler İçin Yardım Kampanyası Başlattı

19 Dec 2012 Çar 16:18
Bu haber 1.607 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

suriyeyardım.1

Memur-Sen ve Hak-İş konfederasyonları, savaş mağduru Suriye halkı için yardım kampanyası başlattı. Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla duyurulan yardım kampanyasına, Kimse Yok Mu, Yardımeli, İHH, Cansuyu ve Deniz Feneri gibi dernekler de destek verdi. Sivil toplum kuruluşları adına ortak basın bildirisini okuyan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Suriye’de yaşanan insanlık dramının biran önce son bulması için Birleşmiş Milletler (BM) ve diğer devletlerin daha çok inisiyatif almaları gerektiğini söyledi. Yardımların savaş mağdurlarına sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için BM’nin gözetiminde bir güvenlik koridorunun açılmasını beklediklerini ifade eden Gündoğdu, Memur-Sen olarak ilk etapta 130 bin TL’lik bir yardım yapacaklarını kaydetti.

Kuzey Afrika ve Ortadoğu’yu etkisi altına alan ‘Arap Baharı’yla birlikte söz konusu coğrafyalarda ciddi dönüşümlerin yaşandığını belirten Gündoğdu, “Bölgedeki diktatörlere ve onların zulme varan uygulamalarına başkaldırı olarak Tunus’ta başlayan süreç daha sonra Mısır, Libya, Yemen, Cezayir,Ürdün ve Suriye gibi ülkelere sıçradı. Birçok ülkede diktatörlerin tasfiyesiyle sonuçlanan süreç, Suriye’de tam bir insanlık trajedisine dönüşmüştür” dedi.

suriyeyardım.2

Beşşar Esed’in halkın taleplerine kulaklarını tıkaması ve diktatörlüğünü sürdürme ısrarının ülke insanı için büyük bir felakete sebep olduğunu söyleyen Gündoğdu, bu felaketin tüm insanlığın gözleri önünde şiddetini artırarak devam ettiğine dikkat çekti. Suriye’de 10 milyon insanın açlık ve barınma sorunuyla karşı karşıya bulunduğunu dile getiren Ahmet Gündoğdu, şöyle devam etti:

“20 aydır devam eden iç savaşta Esed; 2 bin 148’i çocuk yaklaşık 50 bin sivili katletti. 250 bin kişi yaralandı, 400 bin kişi tutuklandı ve 100 bin kişi de kayıp. Suriye’de ölenler yalnızca kadınlar, çocuklar, gençler ya da yaşlılar değildir. Onlarla birlikte, o zulme sessiz kalan insanlık vicdanı da, insanlık onuru da ölmeye yüz tutmuştur.”

Uluslararası kamuoyunun bu katliama bir an önce ‘dur’ demesi gerektiğini vurgulayan Gündoğdu, akan kanın durması için inisiyatif alınması çağrısında bulundu.

Toplantıya Diyanet-Sen Genel Merkez yönetiminden, Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler) Mehmet Ali Omurca, Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Cebrail Yakışır, Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Ali Bayır katıldılar.

Benzer Haberler

Bir Yıldızımız Daha Kaydı, Ulu Çınar Remzi Sarıoğlu Hakka Yürüdü  ...

Yorum 
0

Memur-Sen Konya’da “Emperyalizme Karşı Ayaktayız” Basın...

Yorum 
0

Diyanet Çalışanları İçin MBSTS Başvuruları Başlıyor Diyanet İşleri...

Yorum 
0

Yalçın: FETÖ’cü Hain Kalkışmayı Unutmayacağız, Unutturmayacağız!...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

Spam protection by WP Captcha-FreeMemur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubemizin “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı merkez öğretmenevinde gerçekleştirildi....

Diyanet-Sen Konya Şubesinin ...

Diyanet-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı Diyanet-Sen Konya Şubesi yeni hizmet ofisinin açılışı yoğun bir katılım ve...

Konya Şubesinin Genişletilmi...

Konya Şubesinin Genişletilmiş İl Divan Kurulu Gerçekleştirildi Diyanet-Sen Konya Şubesinin genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı Genel...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

KONYA MEMUR-SEN ANLAŞMALI KURULUŞLAR


SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET

MEMURSEN HERZAMAN YANINIZDA

İHTİYACIN NE?