Memur-Sen’den Şahin, Kaçar ve Soylu’ya Ziyaret

21 Ara 2012 Cum 19:44
Bu haber 1.504 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

şahinziyaret.1Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Başkan Vekili Günay Kaya, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bayraktutar, Hacı Bayram Tonbul ve Ahmet Kaytan, göreve yeni başlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarını ziyaret etti. Bu kapsamda, Ak Parti Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ar-GeGenel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ile görüşüldü.

Ziyaret programının ilki, Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile yapıldı. Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, ziyaret amaçlarının göreve yeni seçilen Ak Parti yöneticilerine hayırlı olsun dileklerini iletmek olduğunu ifade etti. Gündoğdu, “Ak Parti’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen parti yöneticilerine hem hayırlı olsun dileğimizi iletmek hem de gündeme ilişkin bazı konuların değerlendirmesini yapmak için buradayız” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük konfederasyonu Memur-Sen’in, misyonu gereği herhangi bir siyasi oluşumun tarafı olmadığını vurgulayan Gündoğdu, böyle yaparak sivil toplum kuruluşu ve sendika olmanın sorumluluğunu yerine getirdiklerini belirtti.

Siyasetçilerin halka hizmet götürme aşamasında, sivil toplum kuruluşlarının yapıcı eleştiriler ile bu sürece destek vermeleri gerektiğini kaydeden Gündoğdu, şöyle devam etti: “Sivil toplum kuruluşları, bu işlevi yerine getirirken sürecin tarafı gibi hareket edemezler. Halkın menfaatini gözeten, tarafsız bir anlayış benimsemeleri gerekiyor. Zira herhangi bir siyasi oluşuma angaje olmuş bir sivil toplum kuruluşu düşünülemez.”

Bu yıl ilk kez yapılan toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Gündoğdu, ek ödeme alamayan öğretmelerin mağdur olduklarının altını çizdi. Bu sorunun giderilmesi için destek beklediklerini belirten Gündoğdu, “Toplumun mimarları olan öğretmenlerimiz artık hak ettiği değeri görmek istiyor” dedi.  Son yıllarda Türkiye’de olumlu gelişmeler yaşandığını anlatan Gündoğdu, ancak  memurlara uygulanan siyaset yasağının bu tabloya gölge düşürdüğünü söyledi. Yeni anayasada bu hakkın olmasını beklediklerini ifade eden Gündoğdu, “Uzun yıllardan beri dile getiriğimiz siyaset hakkının artık yeni anayasada yer bulması gerekiyor. Bu şekilde, demokrasi kültürünün gelişmesi için atılan olumlu adımlara bir yenisi daha eklenmiş olacaktır” tespitini yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Ali Şahin ise sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla fikir alış verişinde bulunmalarının kendileri için önemli bir kazanım olacağını ifade etti. Memur-Sen’in Türkiye’de yaptığı çalışmaların yanı sıra özellikle insanlık dramının yaşandığı Ortadoğu ve Afrika ülkelerine yönelik başlattığı yardım kampanyalarıyla dikkat çektiğini ifade eden Şahin, “Memur-Sen üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor” dedi. Demokrasi kültürünün temelinde örgütlenmenin yer aldığını belirten Şahin, sendikaların bu sürecin önemli aktörleri olduğunu bildirdi. Memur-Sen’in bu alanda da üzerine düşeni yaptığını hatırlatan Şahin, konfederasyonun kurulduğu günden bu yana millet iradesinden yana olduğunu, darbeci anlayışa asla pirim vermediğini sözlerine ekledi.

Memur-Sen heyeti, daha sonra Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar’ı da ziyaret etti.

Benzer Haberler

Masadan...

Yorum 
0

Memur-Sen...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri