Memur-Sen’den Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’e Ziyaret

30 Haz 2019 Paz 17:05
Bu haber 69 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Memur-Sen’den Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’e Ziyaret

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etti. 

Ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin bir süre görüştü.

Gündeme dair konuların ele alındığı ve kamu görevlilerinin beklentilerine yönelik istişarelerin gerçekleştirildiği görüşmede, Yalçın mevcut beklentileri Bilgin’e ileterek destek beklediklerini kaydetti.

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan Süreli Sözleşmeliler ile ilgili düzenlemenin kapsamının genişletilmesinin istendiği görüşmede, 4+2 zorunlu çalışma yükümlülüğüne tabi personelin 3+1’e indirilmesi olumlu bir adım olarak görüldüğü ama yeterli olmadığı ifade edildi.

Yalçın, sözleşmeli öğretmen, din görevlileri ve sağlık personeliyle ilgili 4+2 uygulamasının 3+1’e dönüştürülmesine ilişkin hüküm önerisinin kapsamının genişletilmesi ve diğer hizmet kollarının da kapsam içine alınması gerektiğini belirtti.

Kamuda sözleşmeli istihdamın artık sona erdirilmesinin önemini vurgulayan Yalçın, esas istihdamın ise kadrolu istihdam şeklinde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın, “Kamuda 46 farklı mevzuata göre Sözleşmeli Personel var. Bu çeşitlilik bile çalışma barışını bozuyor. Sözleşmeli Personel önünü görmek istiyor. Belirsizlik sözleşmelileri yoruyor” dedi.

31 Mart’tan sonra Yerel Yönetimlerde sözleşmeli personel aleyhine cereyan eden hadiselerin göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade eden Yalçın, “31 Mart sonrası CHP ve HDP’li belediyeler başta olmak üzere İşten atılan/İş akdi feshedilen Sözleşmeli Memur sayısı 75’i geçti. Kadro bu anlamda kaçınılmazdır” diye konuştu.

Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ise beklentileri takip ettiklerini ve konuyla yakından ilgileneceklerini belirtti.

Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen görüşmede, Genel Başkan Ali Yalçın’ın yanı sıra, Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Hüseyin Öztürk, Soner Can Tufanoğlu ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı hazır bulundu.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri