Memur-Sen Konya’da “Emperyalizme Karşı Ayaktayız” Basın Açıklaması Yaptı

15 Şub 2018 Per 19:01
Bu haber 279 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Memur-Sen Konya’da “Emperyalizme Karşı Ayaktayız” Basın Açıklaması Yaptı

Memur-Sen Konya İl Başkanlığı ‘Tüm Anadolu Olarak Ayaktayız, Emperyalizme Karşı Ayaktayız’ sloganıyla Afrin’de yapılan Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak ve bu harekata karşı çıkanlara tepki göstermek için basın açıklaması yaptı.

Memur –Sen Konya İl Başkanlığı bünyesindeki 12 sendika Mehmetçiğe destek için İl temsilcisi Nazif Karlıer tarafından ‘Emperyalizme karşı savaştayız’ dedi.  Kayalı Park’ta yapılan açıklamaya Nazif Karlıer, Diyanet-Sen Konya Şube Başkan Vekili Ahmet Uzun, Konya Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin ile bağlı bulunan sendikaların Şube Başkanları ve yönetimleri, Konya STK Platformu Başkanı Mühsin Görgülügil, sendika ve üyeleri katıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Fetih Suresi’nin ardından basın açıklaması yapan Nazif Karlıer, “Operasyonun başlangıcından bugüne kadar “Düğüne gidiyoruz” diyen 31 yiğidimizi şehadete uğurladık.  Zeytin  Dalı  Harekatının  gerekçelerini  ve  hedeflerini,   anlamakta  zorlananlar,  yanlış  anlamak  için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye’nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik “bitirici darbe” hamlesini, “savaş” olarak göstermeye kalkışanlar var” dedi.

ZEYTİN DALI HAREKATI, TÜRKİYE’NİN EMPERYALİZME DİRENME İRADESİDİR

Afrin’deki operasyonun detaylarını anlatan ve buradaki mücadelenin emperyal güçlerle yapıldığını vurgulayan Karlıer, “Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanını, “sivil hassasiyeti” ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var.  Zeytin Dalı, Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye’de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır. Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu’dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır” dedi.

15 TEMMUZ’DAN SONRA TÜRKİYE’DEN KORKTULAR

Basın açıklamasıyla birlikte sık sık ‘Katil ABD, İşbirlikçi PYD’, ‘Mücadelemiz sürecek emperyalizm bitecek’ Mehmetçiğe selam, desteğe devam, sloganları atılarak tekbir’ler  getirildi. Karlier, açıklamasının devamında, “DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ arasındaki hem gizli hem de kirli ittifak, bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın, tapınak şövalyeleri hükmündedir.

15 Temmuz’da FETÖ aparatıyla gerçekleştirilen işgal girişimi sırasında, sınırımızın güneyinde PKK’lı teröristlerin tetikte bekletildiği herkesin malumu. 15 Temmuz darbe girişimiyle ordusu zayıfladı” dedikleri Türkiye’nin teröre karşı sürdürdüğü başarılı operasyonlar sonrasında, sivil katliam yapmakla mahir bazı ülkelerin “siviller zarar görüyor” kartını devreye sokmaları da gerçekten manidar.

Türkiye, 15 Temmuz darbesinden sonra ordusuna sızmış gladyo artıklarını ve emperyalizmin aparatı FETÖ’cüleri temizleyerek operasyon gücünü artırmıştır. Asıl korkulan budur. Korktukları başına gelecek, emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyamızdan da def edilecek…

“Siviller ölüyor”, timsahın söyleminden ibarettir. Dost ve düşman Türkiye’nin bu konuda ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu çok iyi bilmektedir” şeklinde konuştu.

MEMUR-SEN OLARAK TERÖRÜ LANETLİYORUZ

“Bizler, MEMUR-SEN ailesi olarak terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istiyoruz. Kimsenin kimseyi sömürmediği, hakça paylaşımın gerçekleştiği bir dünya için mücadele ediyoruz. Ne var ki; emperyalizm, başta bölgemizde olmak üzere sömürü düzenini sürdürmek için şiddeti ve terörü bütün dünya sathına yaymaktan çekinmemektedir.

İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi biliyoruz. Sözde barış yanlısı gerçekte emparyal geminin tayfası olanlar, “Savaşa karşı barış”, “savaş halk sağlığı sorunudur”, “barış, hemen şimdi” beyanlarıyla, Türkiye’nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için “barış” gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler.

Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz; “Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor”

Açıklamanın bitişinin ardından şehitlere destek duası yapıldı. Toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı. 

img_0989.jpg

img_0971.jpg

img_0981.jpg

img_1007.jpg

Benzer Haberler

Kamu Bütçesinde...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


>
Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık!

Diyanetine ve Ülkene Sahip Çık! Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET