Memur-Sen’liler Bayrak Yarışında

15 Ara 2014 Pts 1:37
Bu haber 1.233 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

akköşeMemur-Sen’liler Bayrak Yarışında

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olan 11 hizmet kolundaki sendikaların Türkiye genelindeki şubelerinde demokrasi eşliğinde kaliteli hizmet üretebilmenin bayrak yarışı devam ediyor..

Dört ay önce delege seçimleriyle başlayan şubelerin seçimleri tamamlanmak üzere. İki yıl önce 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanunundaki yapılan düzenlemeler gereği sendikaların seçim süresi 3 yıldan 4 yıla çıkmıştı. Memur-Sen ve bağlı bulunan sendikalarda yasa gereği ‘tüzük tadil’ kongrelerini gerçekleştirerek yasaya uyum sağlandı..

Diyanet-Sen istikrarlı büyümesini, zirveye tırmanışını sürdürürken rakiplerimizin istikrarlı erimesi, küçülmesi de devam etti. Diyanet-Sen’imiz 75 bin üye sayısı ile hizmet kolundaki diğer 7 sendikaların tamamının üye sayısının 2 katı fark atarak büyük bir rekoru da kırmış oldu. Bu tarihi rekora imza atan Diyanet-Sen’imizin güzide, seçkin teşkilat mensuplarını ve 75 bin gönül insanını yürekten kutluyorum. Bu büyük başarıda zerre kadar katkısı bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum..

2015 yılı Şubat ayında gerçekleştirilecek olan Diyanet-Sen genel merkezimizin olağan genel kurul öncesinde bütün illerimizde bulunan şubelerimiz kongrelerini tamamlamış ve bazı illerimizde bayrak yarışı yeni simalara devredilmiş oldu..

8 Kasım 2014 günü gerçekleştirdiğimiz Konya Şubemizin 6. Olağan genel kurulunda ise, üye ve delegelerimiz bir dört yıllığına daha 3’üncü kez ben denize ve ekibime şube başkanlığını yeniden yüklemiş oldu. Bu görev ve sorumluluğun ateşten bir gömlek olduğunu, dine ve diyanet çalışanlarına özen ve itina ile hizmet etme yolunda olacağımızın yükümlülüğü içerinde olmamız gerektiği bilincindeyiz elhamdülillah..

MEMUR-SEN’inimizin Kurucu Genel Başkanı rahmetli Mehmet Akif İnan ve dava arkadaşlarının MEMUR-SEN’i kurarken belirlemiş oldukları, MEMUR-SEN misyonunu ve vizyonunu hep kutup yıldızımız olarak gördük. İnsana, millete, ülkeye hizmet etmenin derin tadına vardık. Gücün karşısında eğilmeden, dikleşmeden, onurlu dik duruşumuzdan, özgün kurumsal yapımızdan asla taviz vermedik. Yeri geldi özeleştiri yapmaktan da kaçınmadık. Günü kurtarmak, tükenişlerini engelleme adına binbir yalan-dolan içinde olanlara, küçük düşünenlere inat, kısa vadede zararımıza olsa da son derece duru ve şeffaf olduk. Hep uzun vadeli, büyük hesaplar yapmaktan geri durmadık. Yanlış yaparak, yalan söyleyerek geçici sendikal kazanım elde edenlere karşın, bilerek, severek, isteyerek, doğrudan, haktan taraf olarak, doğru söyleyerek, bedel ödeme izzetinden geri durmadık..

MEMUR-SEN’in azimle, kararlılıkla, çetin mücadeleler sonucu elde etmiş olduğu onlarca kazanımı, önce ahlaksızca, ölçüsüzce, seviyesizce “biz aldık” diyen sendika hırsızlarına, “Yıllardır hiçbir yerde yetkiniz yok, Kurum İdari Kurullarında yoksunuz, Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda yoksunuz, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nda yoksunuz. Peki bu kazanımları siz nasıl aldınız? Alsa alsa yetkili sendika DİYANET-SEN, yetkili konfederasyon MEMUR-SEN almıştır. Siz uzaktan uzağa üfürükçülükle mi bu kazanımları elde ettiniz?” diye soranlara “bunları hükümet verdi” cevabı veren, alınamayan her hakkın, çözülemeyen her türlü sorunun sorumlusu olarak yetkili sendika DİYANET-SEN ve yetkili konfederasyon MEMUR-SEN’i gören, pervasız, talihsiz sendikalar ve onların talihsiz, basiretsiz sendikacılarına karşın bizler, aldığımız her kazanımı, aşamadığımız her engelin, çözemediğimiz her türlü problemlerimizin bütün detaylarını üyelerimizle, çalışanlarımızla paylaşmaktan hiçbir zaman çekinmedik..

Bu güzel hizmetler uğruna bayrak yarışında olan Memur-Sen konfederasyonumuz bünyesindeki tüm sendikalarımızın şube yönetimlerine seçilen ve yeni göreve gelen gönül dostlarımızı tebrik eder, kaliteli, hayırlı ve başarılı hizmetler yapmalarını yüce rabbimizden temenni ediyorum..

Ali Koç

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı

Benzer Haberler

Memur-Sen’lilerin...

Yorum 
0

Diyanet–Sen’den...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:



































































































>





























Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri