Nisan 2019 KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor

31 May 2019 Cum 14:43
Bu haber 258 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Nisan 2019 KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor

Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürüttüğü Nisan 2019 Kurum İdari Kurul Toplantısı mutabakat metninin imzalanması ile sona erdi.  

Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak tekliflerinin görüşüldüğü Nisan 2019 Kurum İdari Kurul Toplantısı din görevlilerine yeni kazanımlar getiriyor.

Kur’an Kursu Öğreticilerinin kar tatili gibi sebeplerden dolayı ek ders ücretlerinin kesilmemesinden, GİH sınıfında çalışanların hac görevlendirmelerindeki sıkıntıların giderilmesi gibi güzel kazanımların elde edildiği   Nisan 2019 Kurum İdari Kurul Toplantısı kararları şöyle:kik

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KURUM İDARİ KURULU KARARLARI NİSAN 2019

1-Müftülüklerce gerçekleştirilen aylık toplantılara katılan veya kar vb. sebeplerle tatil ilan edilerek idari izinli sayıldıkları günlerde Kur’an kursu öğreticilerinden ek ders ücretinin kesilmemesi hususunda çalışma yapılması.

2-İlçelerdeki münhal kadrolara yapılacak atama ve nakillerde ilgili ilçe müftüsünün de görüşünün alınması konusunda çalışma yapılması.

3- Lojman ve görevlisi olmayan camilere (köy camileri) lojman temin edilmesinin teşvik edilmesi hususunda çalışma yapılması.

4-Yaz Kur’an kursları eğitim takviminin, Kur’an kursu öğreticilerinin (özellikle yaz dönemi) yıllık izinlerini rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde düzenlenmesi hususunda çalışma yapılması.

5-4-6 Yaş Kur’an kurslarında kullanılacak araç gereç ve materyallerin, eğitim dönemi başlamadan kurslara ulaştırılması hususunda çalışma yapılması.

6-4-6 Yaş Kur’an kurslarında öğrencilerin temizlik ve bakım işlerini yürütmek amacıyla ihtiyaç duyulan yardımcı personel temini hususunda çalışma yapılması.

7-Başkanlık merkez ve taşra teşkilatında çalışan büro personelinin yenilik ve teknolojik gelişmelere uyumlarının sağlanmasına yönelik seminerler yapılması.

8-GİH sınıfında görev yapan personelin hac görevlendirmesinde uygulanan görevlendirme sayısı üst sınırlamasının yeniden düzenlenmesi konusunda çalışma yapılması.

9-Kurum İdari Kurulu kararlarının uygulanmasındaki aksaklıkların giderilmesi ve daha önceki kararların uygulanabilirliğinin sağlanması.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri