Sağlık-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Binası Açılışı Yapıldı

06 Oca 2013 Paz 23:36
Bu haber 2.359 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

sağlıksenkonya.1

Memur Sendikacılığında hep ilkleri gerçekleştiren ve Kamu Sendikacılığının vazgeçilmez sendikası olan Memur-Sen ve bağlı bulunan sendikalar, Türkiye’de hep ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sağlık-Sen Konya Şubesi de bu ilklerden birini büyük coşku ve katılımın olduğu törenle üyelerin kaliteli ve güzel bir çalışma ortamında hizmetlerine sunmak üzere teşkilat binasını açtı. Açılışa Ak Parti Konya Milletvekili Op. Dr. Mustafa BALOĞLU, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa ÖRNEK, Ekrem YAVUZ, Kemal ÇIRAK, Memur-Sen Konya İl Başkanı Latif SELVİ, Diyanet-Sen Şube Başkanı Ali KOÇ ve Diğer Sendikalarımızın Şube ve İl Başkanları, İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Hasan ÖZNAVRUZ, Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet ERGİN, Halk Sağlığı Kurumu Müdür Yardımcısı Ömer ÜNSAL, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdür Yardımcısı Uzman Cemil PASLI,  Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Gökhan DARILMAZ ve  çok sayıda Müdürler, yöneticiler ile Sağlık-Sen üyeleri katıldılar. Yoğun bir katılımın olduğu programda Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç’un yaptığı duayla yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Allah Bu Hizmetleri Yapmaya Muktedir Eylesin

sağlıksenkonya.2

Hizmet binasının açılışında konuşan Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet BAYAR Bugün 5 Ocak 2013 Sendikamızın Kurucusu Merhum Mehmet Akif İNAN’ın ölüm yıl dönümü, bu günde Merhum Akif İNAN’ı saygıyla ve dualarla anıyoruz ve onun adına hizmet binamızı açıyoruz. Bu misyonla Sendikacılık yapmaya ve hizmetlerimizi yürütmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimizden bu güne hizmet sendikacılığı yapmaya gayret ettik, bunun en büyük örneği bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu güzel hizmet binası, Yüce Rabbim bizleri bu hizmetleri yapmaya ve nice yararlı hizmetleri yapmaya muktedir eylesin dedi.

Önemli Hizmetler Ortaya Koymuştur

Memur-Sen İl Başkanı Latif Selvi konuşmasına merhum Akif İNAN’ın Eğitim-Bir-Sen arkasından Memur sen Konfederasyonunu kurup bugünlere getirmesiyle önemli hizmetleri ortaya koymuştur. Bugün burada önemli bir gelişme için toplanmış bulunmaktayız. Bu önemli olan şey Konfederasyonumuza bağlı Sağlık-Sen’imizin Hizmet binasının açılışını gerçekleştirmiş olmamızdır. Selvi konuşmasına şöyle devam etti. “ Genel Çerçevede hizmetlerden uzak duracak olursak, genel bir bakış açısına sahip olmadığımızda, üretilecek hizmetler de sınırlı kalır. Ama hep birlikte kalbimiz aynı şeyler için vurduğun da, daha büyük hedeflere koşabileceğimizi belirtmek isterim.

Sağlık Çalışanları Bugün Bir Çok Sorunla Karşı Karşıyadır

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ Konya Şubemiz Teşkilat yapısını tamamlamış çalışmalarında ve yapılanmasında, eğitimleriyle, Üyesiyle, Temsilcisiyle, Yönetim Kuruluyla ve başarmış olduğu başarıyı genel merkez olarak takdirle karşılıyoruz, başarılar diliyoruz. Bugün bir çok sağlık çalışanımız çalışma sahasında bir çok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Sağlık-Sen genel merkezi olarak biz sağlık çalışanlarımızın sorunlarını görmekte ve çözüm yolları için aşındırılması gereken tüm kapıları sonuna kadar aşındıracağız. Bugün için sağlık çalışanları Tükenmişlik sendromu yaşayan çalışanların başında gelmektedir. Dün sahada 20-25 senedir görev yaptığı birimden bir gecede Res’en ataması yapılan sağlık çalışanı yine problemin içerisine atılmıştır. Burada sağlık çalışanlarının yanı sıra kurumlarımızda aynı sıkıntıya düşürülüp, adeta elleri kolları bağlanmıştır, Bura Ak Parti Konya Milletvekilimiz Sayın Op. Dr. Mustafa BALOĞLU’ndan bu soruna el atmasını ve çözüm bulmasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarımız, özveri içerisinde çalışırken ne yazık ki; şiddete maruz kalmaktadırlar. Çalışanlarımıza yapılan bu saldırlar cezasız kalmaması gerekmektedir dedi. Genel Başkan Metin Memiş şöyle deva etti, “Sağlık sen olarak Başörtüsü başta olmaz üzere, Kamuda kılık kıyafet serbestliği için 10 Milyon imza kampanyasının startını verdik, başörtüsü yasağı kalkana kadar, kılık kıyafet serbestliği gelen kadar, bu mücadeleyi de memur sen ailesi olarak devam ettireceğimizi buradan ifade etmek istiyorum.

Sağlık Çalışanlarının Sıkıntıları Çözüme Kavuşacaktır

sağlıksenkonya.3

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet BAYAR ve ekibine bu güzel mekânı sendikamıza kazandırmalarından dolayı tebrik ederim. Sağlık alanında ki gelişmelere dikkat çeken Ak Parti Konya Milletvekili Op.Dr. Mustafa BALOĞLU sektör çalışanlarının sorunlarını Kendim ve eşim bir sağlık çalışanıdır ve çalışanlarımız sorunlarını en iyi bilenlerden biriside benim.  Ak Parti hükümeti olarak sağlık çalışanlarımızın sorunlarına önümüzdeki dönemde çözüme kavuşturacağız. Baloğlu “ Hizmet büyük bir sektör, Hizmet büyük bir hizmet ve hiç durmadan ve hızla ilerleyen ve değişen hizmet, bu hizmetin içerisinde aksaklıkların olmaması mümkün değil, yanlış uygulamaların olmaması mümkün değil, burada ki hedefimiz ortak bir akılla, hep birlikte siyasi, sivil toplum örgütleri, sendikalar birleşerek birlikte bunun çözüm yollarını aramak ve çözüm yollarını bulmak ve bunu da hep birlikte gerçekleştireceğiz.” Sendika binamız, Sendikamıza ve Konya’mıza hayırlı hizmetlerde bulunmasını dilerim dedi.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri