Vakıf ve Toplum Dergimiz “Vakıf Kuran Kadınlar” Teması İle Çıktı

08 May 2018 Sal 17:35
Bu haber 182 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Vakıf ve Toplum Dergimiz “Vakıf Kuran Kadınlar” Teması İle Çıktı

Diyanet-Sen’in ilmi, bilimsel, akademik ve sosyal hayata katkı sunmak amacıyla çıkardığı Vakıf ve Toplum Dergisi “Vakıf Kuran Kadınlar” teması ile çıktı.

Diyanet-Sen olarak ecdat mirası vakıf kültürümüzün günümüzde daha güzel anlaşılması, yaşatılması, yaygınlaştırılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla “Vakıf ve Toplum” dergisini çıkarmaya devam ediyoruz.

“Vakıf Kuran Kadınlar” teması ile yeni baskısı yapılan Bilimsel ve akademik içerikli dergimizin yeni sayısının toplumumuza ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

İslam medeniyeti hiç şüphesiz bir vakıf medeniyetidir. Vakıf medeniyetinin en güzel örnekleri ise Selçuklu ve Osmanlı zamanında verilmiştir.

Vakfetme konusunda erkeklerle yarışan kadınlarımız bir çok vakıf eserinin günümüze kadar gelmesinin de mimarı olmuştur.

“Vakıf Kuran Kadınlar” teması ile Prof. Dr. Abdülkadir Dündar Editörlüğünde, Doç. Dr. Zülfikar Güngör ve Prof. Dr. Hasan Kurt’un yayın kurulunda yer aldığı geniş bir akademik kadronun danışmanlığında Recep Ekmekçi Genel Koordinatörlüğünde çıkarılan Vakıf ve Toplum Dergisi’nin bu sayısında Vakıf Kuran Kadınlar ve vakfiyelerini bir çok bilimsel makale ile öğrenebileceksiniz.

Prof. Dr. Hasan Yüksel’in Osmanlı Devleti’de Vakıf Kuran Kadınlar makalesi, Prof. Dr. Hüseyin Çınar’ın Melike Hatun Makalesi, Mevlüt Çam’ın Osmanlı Vakıflarında Kadınlara Yönelik Hizmetler, Ahmet Ayhan Koyuncu’nun Kadın Hayırseverler ve daha bir çok bilimsel makalenin yer aldığı dergimizi okuyucularımızla buluşturmaktan onur duyuyoruz.

Vakıf ve Toplum “Vakıf Kuran Kadınlar” sayısını okumak için tıklayınız

Benzer Haberler

Diyanet–Sen’den...

Yorum 
0

Karani Turizm’den...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

Spam protection by WP Captcha-Free>
Ali Koç Başkan Adaylığını Aç...

Ali Koç Başkan Adaylığını Açıkladı Diyanet-Sen Konya Şubesinin 27 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirecek olduğu 7. Olağan Genel Kurulunda...

Genel Başkan Bayraktutar: 11...

Genel Başkan Bayraktutar: 11 Aylık Bebeğe Kurulan Tuzağı Lanetliyoruz Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Yüksekova’da astsubay...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

KONYA MEMUR-SEN ANLAŞMALI KURULUŞLAR


SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri

ANKET

MEMURSEN HERZAMAN YANINIZDA

İHTİYACIN NE?