“Vicdan Hareketi’ne Tam Destek Veriyoruz”

14 Şub 2019 Per 17:47
Bu haber 303 kez okundu
YAZDIR YAZDIR
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

“Vicdan Hareketi’ne Tam Destek Veriyoruz”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Vicdan Hareketi” kapsamında düzenlenecek etkinliklere Memur-Sen Konfederasyonu olarak tam destek vereceklerini belirtti. 

Geçtiğimiz yıl Suriye’deki savaşta kadınların yaşadığı drama dikkat çekmek amacıyla Cilvegözü sınır kapısına ulaşan “Vicdan Konvoyu,” bu sene de özgürlüğün önündeki engelleri kaldırmak amacıyla “Vicdan Hareketi” şeklinde faaliyet gösterecek.

Memur-Sen olarak “Vicdan Hareketi”ne tam destek vereceklerini belirten Yalçın, Mart 2011’de başlayan Suriye savaşında yaşanan katliamların ardından 7 binin üzerinde kadının hala tutsak vaziyette bulunduğunu belirterek, “Acının gözyaşının rengi olmaz. Memur-Sen olarak tüm coğrafyalarda yaşanan zulümlere, acılara karşı, insanlık vicdanının harekete geçmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Vicdan Hareketi kapsamında düzenlenecek etkinliklere Memur-Sen Konfederasyonu olarak, Genel Merkez, yerelde şube başkanlıkları ve Temsilcilikler düzeyinde tam destek vereceklerini belirten Yalçın, “Memur-Sen olarak mazlum ve mağdurun çığlıklarını tüm dünya gündemine taşımak ve tüm kamuoyunu harekete davet etmek istiyoruz” diye konuştu.

Vicdan Hareketi
Hareket kapsamında, dünyanın 100 ülkesinden siyasetçi, akademisyen, aktivist ve insan hakları savunucusunun katılımıyla bir dizi program gerçekleştirilecek.

Bu doğrultuda ilk olarak, Esed rejiminin hapishanelerinde bulunan kadın ve çocukların bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları için Genel Başkan Ali Yalçın’ın da katılımıyla 20 Şubat 2019’da İstanbul’da bir basın açıklaması düzenlenecek.

Benzer Haberler

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:>

Başkan Ali Koç Kontv’de Diya...

Başkan Ali Koç Kontv’de Diyanet-Sen’in Altın Çağını Değerlendirdi Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Kontv’de canlı yayında...

Konya Şube Başkanı Ali Koç G...

Konya Şube Başkanı Ali Koç Güven Tazeledi Diyanet-Sen Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi....

Başkan Koç; Onlar Konuştu Di...

Başkan Koç; Onlar Konuştu Diyanet-Sen Yaptı Diyanet-Sen’in uzun yıllar çıkması için mücadele verdiği İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız...

Memur-Sen’liler %60’a Varan ...

Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndirim Hizmeti Alacak Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri...

DİYANET-SEN MARŞI

BAŞKANDAN

SAYAÇ

web counter

ZİYARETÇİ DEFTERİ

TANITIM FİLMİ

Namaz Vakitleri